כיצד למצוא מטפל זוגי

תוכן עניינים

מטפלת זוגית

איך למצוא מטפל זוגי? לא מעט יוצא לי לפגוש זוגות שנתנו הזדמנות לטיפול זוגי. חלקם וויתרו אחרי מסר בשנים ואחרים בילו חודשים ארוכים עם המטפל או מטפלת. אז שאלתי…

 • איך השתפרה מערכת היחסים שלכם?
 • אילו כישורים קיבלתם כדי לבנות ידידות חזקה יותר או לנהל סכסוכים בדרכים בריאות?
 • האם אתם מרגישים שאתם אכן מטפלים בבעיות הליבה, אילו היוצרות את הניתוק?

התגובה: "ובכן … זה היה הרבה פורקן … והדברים לא השתנו יותר מידי." זה בערך הסיכום של הרבה אכזבות מסוגים שונים. החל מחוסר הבנה של המטפל, דרך עמידה במקום ועד דוגמאות מקוממות של מטפלים שלוקחים צד בתהליך.

מסיבה זו, אני רוצה להציע פה כמה טיפים קטנים שיעזרו לך למצוא מטפל זוגי מוכשר ויעיל שיוכל לתמוך בהפיכת אתגרי הזוגיות לחומר לבניית קשר חזק ומשמעותי יותר.

4 שלבים למציאת מטפל זוגי מוסמך

 

שלב 1: חפשו מטפלים עם הכשרה מיוחדת בטיפול זוגי

ודאו שסוג המטפל שאתם בוחנים מורשה לעסוק בתחום ובעל הכשרה מתאימה (פסיכולוג, מטפלים בנישואין ומשפחה, יועץ מקצועי, עובד סוציאלי, מטפל מיני) לטיפול זוגי. לא לכל המטפלים יש הכשרה כזו. יתר על כן, לא כל המטפלים שעושים הכשרה לטיפול זוגי עובדים תחת פיקוח ממטפלים מוסמכים על אותה שיטה כדי להבטיח שהם מיישמים את הטכניקות בדרכים שיכולות להוביל לשינויי המבוקש.

בוודאי שלא אציע לכם לצלול להבנת הגישות השונות בתחום אך טוב להכיר את השמות המובילים בתקופה זו :

 • הטיפול הזוגי בשיטת גוטמן
 • טיפול זוגי ממוקד רגשית (EFT)
 • הגישה הפסיכו-ביולוגית של טיפול זוגי (PACT)
 • המודל ההתפתחותי של טיפול זוגי
 • טיפול זוגי התנהגותי אינטגרטיבי (IBCT)

חשוב לחפש מטפלים שמתאימים את הטיפול למערכת יחסים שלכם מבלי שתצטרכו אתם להכיר את התורות השונות. בימים אילו המטפלים נדרשים להכיר הרבה יותר מבעבר ותחומים משיקים נוספים כגון מיניות, מונוגמיה וקינק / BDSM, כמו גם זהות / ביטוי מגדרי דורשים מהם הכשרות ספציפית.

אם אתם מספיק פתוחים על הנושא, תמיד יש את הדרך של לשאול חברים או עמיתים לעבודה שעברו טיפול חיובי בעבר ויכולים להמליץ.

במהלך שלב זה, ייתכן שכדאי לבדוק כיצד לשלם עבור טיפול. ראוי לציין שמטפל יקר יותר לא תמיד אומר טיפול טוב יותר או שיפורים מהירים יותר. אמנם הטיפול יקר, אך אם זה יעזור להציל ולתקן את הנישואין שלך, זה יהיה פחות יקר מאשר גירושין בטווח הארוך.

Team Friendship Group Hands

שלב 2: ראיון מטפלים פוטנציאליים

עכשיו שמצאתם כמה מטפלים אפשריים לעבוד איתם, אמליץ להכיר אותם כדי לוודא שהם מתאימים לכם ואתם מתאימים להם. הנה כמה שאלות שכדאי לשאול:

 1. האם קיבלת הכשרה לטיפול זוגי?
 2. איזה אחוז מהעבודה שלך הוא עם זוגות? הערה: מי שמתמחה בטיפול זוגי עשוי להיות בעל ניסיון רב יותר בעבודה עם זוגות.
 3. מה דעתך על גירושין? האם אתה ממליץ על גירושין? מה התרחש אצל לקוחות עבר שהובילו אותך להגיע להמלצה זו? בהעדר התעללות או סכנה, האם תתמוך באפשרות שנוכל להציל את הנישואין / הזוגיות שלנו?
 4. כמה אחוז מהזוגות שעבדתם איתם ראו שיפור כתוצאה מטיפול איתך?
 5. מה לדעתך גורם לזוגיות להצליח? איך אתה יודע שחל שינוי בקשר שלא הסתדר כל כך טוב לפני הטיפול? הערה: מערכות האמונה של המטפל ישפיעו בוודאות על הטיפול. טיפול זוגי יעיל מסייע לשני בני הזוג להבין באמת זה את זה ומציע תוכנית, כמו גם כלים, שבני הזוג יכולים להשתמש בהם לצורך טיפוח קשר יציב בין בני הזוג. אם המטפל מתמקד רק בשינוי, מבלי לבחון את העבר שהתרחש לפני הטיפול, ייתכן שהשינויים החיוביים לא יימשכו.
 6. אם אתם מחפשים עזרה בנושאי מונוגמיה, ביטויים מגוונים של מיניות, BDSM ו / או זהות מגדרית, יהיה זה מועיל לבדוק את עמדות המטפל שלכם בנושא זה כמו גם את רמת הניסיון שלהם.
 7. איך נראית העבודה איתך? הערה: שאלו על מבנה המפגשים, משך המפגשים, כמה זמן תהליך ההערכה, כיצד מחליטים את סיום הטיפול, ואם יש מעקב. אתם רוצים מטפל שיש לו תוכנית פעולה ברורה וממלא אחר תוכנית זו.

 

שלב 3: זוגות שמתמידים עם הטיפול, משתפרים

אם כל הנושאים והשאלות מתבררים בצורה חיובית המטפל, אני ממליץ לכם להימנע מוויתור מוקדם על התהליך. מחקרים מראים כי זוגות המקפידים על טיפול מראים את השיפור הרב ביותר בטווח ארוך.

מטפלים זוגיים מנוסים ויעילים יודעים שיש הבדל בין שיפורים בטיפול בבעיות שטח לבין השיפורים המתמשכים שמקורם בטיפול בבעיות השורש. יתכן שבקומץ הפגישות הראשונות אתם עשויים לראות שיפורים משמעותיים. עם זאת כדאי בחשבון שקול להתחייב לשמונה עד עשרה מפגשים לפני שתשפטו אם הטיפול עובד. בדרך זו אתם מבטיחים גם את הנושאים השטחיים וגם את הנושאים העמוקים יותר.

זוג יפה בפגישה ראשונה

שלב 4: חשוב! זהו הטיפול שלכם והזוגיות שלכם

אחד הדברים הקשים ביותר עבורי כמטופלת בטיפול היה להיות כנה עם המטפל שלי לגבי מה שמצאתי מועיל ומה לא. או להודות שהמטפל לא הבין אותי לגמרי. באותם רגעים, חלק ממני רצה לסגור הכל ולהפסיק את הטיפול לפני הפגישה הבאה.

במקום זאת סבלתי את החרדה ואת אי הנוחות שלי, שיתפתי שהרגשתי שלא מבינים אותי ונפתחתי לגבי מה שלא אהבתי.

מטפלים טובים מבינים שמה שעובד עבור זוג אחד לא בהכרח יעבוד אצל אחר ואם אתם משתפים אותם במה שעובד לעומת מה שלא עובד, הם יכולים להתאים את אופן העבודה הנכון ל מערכת היחסים שלכם.

חלק מהתפקיד שלכם בטיפול הוא להיות יותר אסרטיביים לגבי הצרכים שלכם, במקום להחזיק את זה בבטן. אם זה עדיין מאבק בשבילך, אל תפחדי לנסות דרכים אלטרנטיביות כמו לשלוח למטפל שלך דוא"ל המשתף את מה שאת מתקשה לבטא. המטפל הזוגי נמצא שם כדי לעזור לך והוא זקוקים לקלט שלך כדי להפוך את הטיפול ליעיל עבור כל הצדדים המעורבים.

לעיתים הטיפול ירגיש קשה. זה עלול להרגיש כאילו אתם נתקלים בהתנגדות רבה ותקועים באותה נקודה. מצד שני זה יכול להיות אינדיקטור לכך שאתם נמצאים לקראת פריצת דרך רק שאת בולמים ונוצרת תחושה של ניתוק וניכור או החמרה בסכסוכים בין שניכם.

מטפל איכותי יעזור לכם לזהות את המחסום שיצרתם במשותף וכן יעזור לשנות את האופן שבו אתם מתקשרים ומתחברים רגשית זה לזה כדי שתוכלו להתחיל לשנות את הדפוסים הבעייתיים.

טיפול זוגי יכול להיות יעיל עם איש מקצוע מוסמך ומאומן היטב.

לעיתים קרובות, זה יאתגר אתכם ואת בן / בת הזוג שלכם להפר את הסטטוס קוו המאתגר שיצרתם לעצמכם במהלך השנים. אך במהלך התהליך, מטפל יעזור לכם לבנות גשרים חדשים של חיבור שיכולים ליצור תחושות אינטימיות.

Last Updated on ינואר 10, 2021 by דנה בן ארי