פורסם ב- כתיבת תגובה

אהבה וזוגיות – הדייט כהתחלה

מי שלא מוכן להשקיע בדייט ראשון כנראה לעולם לא ימצא אהבה וזוגיות. הדייט הראשון הוא הזדמנות ליצור את הרושם הראשוני הנכון והמתאים ולהוות מפגש בין אנשים כדי שיוכלו בעצם לבדוק האם הם מעוניינים לפתח מערכת יחסים זוגית. הדייט הראשון הוא בעצם המבחן ההדדי הראשון של שני בני הזוג (לעתיד) אחד את השניה. אם אין השקעה במאמץ הראשוני הזה, אולי לא כדאי בכלל לטרוח ולחפש בן או בת זוג. במאמר זה אסקור בקצרה כמה טיפים לדייט ראשון.

שאל/י את עצמך – למה בכלל לצאת לדייט?

אם אין לך תשובה טובה לשאלה הזו, אולי בכלל לא כדאי לצאת מהבית. חשוב לעצור ולשאול את עצמיכם מה אתם רוצים להשיג בדייט. האם אתם מחפשים אהבה וזוגיות או אולי בכלל רומן קצר מועד? כל רצון הוא לגיטימי, אבל מה שחשוב הוא תיאום ציפיות. היו כנים עם עצמיכם ודעו למה אתם מצפים שייצא לכם מכל זה. לפי הרצון שלכם תוכלו לחפש פרטנר מתאים לדייט.

שאל/י את עצמך – איך אפשר להצליח בדייט?

בהנחה שאתם מחפשים משהו קצת יותר רציני, אז הדייט הראשון אמור להסתיים בכל ששני האנשים יהיו במעוניינים במפגש חוזר. איך להשיג את זה? חשבו על דייט מקורי, הפתיעו את בן או בת הזוג עם רעיון חדש. היו מוכנים להשקיע בכך זמן וכסף. דייט שגרתי הוא דייט שקל מאוד לשכוח אותו ולהמשיך הלאה. דייט במקום מקורי יוסיף לפרטנר שלכם הנאה.

שאל/י את עצמך – מה השלב הבא?

אהבה וזוגיות זה לא זבנג וגמרנו! צריך לבנות את מערכת היחסים הזוגית ולבנות תשתית מוצלחת ופורייה עבורה. חשוב לנסות ולמצוא אדם שמתאים להשקפת עולמכם בטווח הארוך. אם את אוהבת חיים בקיבוץ הרי שבחור תל אביבי עירוני מובהק פשוט לא מתאים לך. הכנה מראש של הגדרות לגבי הדברים שחשובים בחיים יאפשרו סינון מהיר של בן זוג שאיננו מתאים ומניעת עגמת נפש מיותרת. לפעמים קיצור של דייט שאיננו מתאים בצורה מנומסת היא היא בעצם ההצלחה של אותו דייט.

שאל/י את עצמך – איך אפשר לתאם צפיות?

תיאום צפיות בעבור הדייט בתור התחלה ואחר כך במערכת היחסים הזוגית כולה יכול מאוד לסייע להתנהלות רגועה שנותנת מקום לאהבה וזוגיות מושלמת. חשיבה על רצונות ואופי החיים שאתם מעוניינים לנהל יכולה להביא לתגליות חשובות שלכם על עצמיכם אבל גם על סוג המערכת היחסים הזוגית שאליה אתם מכספים. מי שיודע מה הוא רוצה מעצמו, יוכל לתת יותר מעצמו לאדם אחר. לכן הבנת הצרכים האישיים של עצמיכם איננה מעשה אנוכי, אלא הכנה טובה לאהבה וזוגיות לטווח ארוך. השקיעו מחשבה לברר את רצונותיו של האדם האחר כבר מן הדייט הראשון, וזאת על מנת לוודא שבאמת הצפיות שלכם מתואמים בכל הקשור לאהבה וזוגיות בינכם.

שאל/י את עצמך – על מה נדבר?

הסוד בתקשורת הוא איזון. לא לדבר יותר מידי על עצמכם, דעו גם להקשיב. ספגו את הנאמר לכם ולמדו על האדם האחר. תנו לאדם האחר מקום להיות חלק מהדייט. לא להתרכז רק במה שחשוב לכם לומר, דעו לתת ביטוח גם למה שחשוב לצד השני להעביר. מסרים של הדייט הראשון הם הטהורים ביותר. יש בהם מן החידוש והספונטאניות שאחר כך יאבדו, גם במערכת יחסים זוגית מוצלחת. כדאי להכין נושאי שיחה, לא להתבייש לדבר על תחביבים וכל נושא שמעניין אתכם. היו פתוחים עם זאת להצעות גם של הצד השני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *