האם טיפול זוגי באמת עובד?

תוכן עניינים

זוג עם מטפל בטיפול זוגי

האם יעוץ זוגי לנשואים אכן עובד? זו בהחלט שאלה נפוצה ביותר בין זוגות נשואים בימינו.

גירושין כמו גם פרידות, כואבים גם אם את היא היוזמת את ההפסקה. נישואין הם לא רק מוסד חברתי אלא בדרך כלל גם שלל זיכרונות נפלאים ורגעים משותפים במקום שהופך לבית על ידי בני הזוג. לעתים קרובות חוויה מרה, הבדלים בלתי ניתנים ליישוב או סיבות בלתי ידועות מובילות זוגות לפנות לכיוון ה גירושין. מקרים בהם סיום הקשר נראה כמו הפתרון היחיד האפשרי.

כשם שטיפול רפואי מתאים הוא חיוני למצוקה רפואית, ולעיתים אך נדרש ניתוח חודרני, כך טיפול פסיכולוגי, ייעוץ זוגי או אפילו פרידה זמנית מומלצות למערכת יחסים רעה, מצוקה זוגית או זוג במשבר.

כיום, בגלל קצב החיים המהיר, התחייבויות ולחצים בעבודה, סמארטפונים, איכות החיים הגבוהה, כמו גם תחרות בלתי נגמרת, לרוב לזוגות אין את המותרות של לחלוק זמן נינוח אחד עם השני. זמן שיעזור להם לבסס את הזוגיות ולהתאהב אחד בשני כל פעם קצת מחדש.

תקשורת בריאה, הומור, כבוד הדדי, העצמה עצמית לכל אחד מבני הזוג, איזון בין המרחב אישי לבין הזוגיות , אחריות משותפת למערכת היחסים והבית הם אידיאליים לכל נישואין. אבל להשיג את כל אילו ולהצליח לשמור עליהם בריאים זהו אתגר רציני בעולם של היום.

מתי צריך ייעוץ נישואין?

כאשר מערכות יחסים אינטימיות משתבשות או אינן עומדות בציפיות המשותפות של שני הצדדים. הגורמים למצב זה יכולים להיות רבים ומגוונים וניתן לחשוב על דוגמאות כגון : מצוקה רגשית, בדידות, טינה, בוז, חוסר אינטימיות וחמלה, או משקלי ילדות וטראומות העבר. ללא טיפול ראוי כל אילו עלולים להוביל לנתקים בתקשורת ולהיווצרות מערכות יחסים לקויות.

אם אתם מוצאים את עצמכם עייפים, משועממים, חסרי תשוקה או עניין, נמצאים במצוקה רגשית, ממורמרים, בודדים או סכורים רגשית בנישואין או בזוגיות כדאי לנסות ולפנות לעזרה חיצונית. בחינה מחודשת וטיפול במערכת היחסים עשויים לשנות את המצב ולהפכו לחיובי הרבה יותר. ייעוץ זוגי או טיפול זוגי יכולים לסייע בתיקון הפגעים ולהוביל להתחלה מחודשת.

במקרה של אלימות או התעללות בתוך בערכת היחסים , חפשו עזרה מתאימה באופן מידי באמצעות גורמי אכיפת החוק או עזרה סוציאלית מקומית שיוכלו להדריך אותך בנוגע לאפשרויות הפעולה.

5 דרכים לחידוש הנישואין והקשר:

  • מרחב וביחד דורשים איזון חשוב לזוגיות. תנו אחד לשני מקום כמו גם תכננו את ה ביחד שלכם כחלק מאורח החיים
  • טיפול עצמי הוא בראש סדר העדיפויות. אינדיבידואל בריא שאוהב את עצמו הוא הבסיס לזוגיות ולמערכת יחסים. טיפול עצמי אומר "את חשובה", "אתה שווה את זה", ומביא את ההבנה הזו למערכת היחסים. לאהוב את עצמך, ולהיות מאושר עם עצמך הופך אותך לשותף מאושר יותר.
  • כבוד הדדי כולל הסכמה לא להסכים על כל דבר. ההבנה שלכל אחד מכם יש זכות לדעות, למחשבות ולתחושות משלכם ולאפשר מרחב בטוח לתפיסות עולמו של האחר היא בעלת חשיבות עליונה למערכת יחסים בריאה.
  • תקשורת פתוחה ואמיתית תיקח אתכם רחוק מאוד יחדיו בכדי ליצור הבנה ולא טינה. תקשורת היא המפתח.
  • סליחה היא ריפוי למי שסלח כמו גם למי שמקבל את הסליחה. חיוני הוא להתנצל במקום הנכון.

ישנם גורמים רבים היכולים לגרום למערכת יחסים להיות כואבת ומציקה. בדיוק כמו שאכפת לנו מבריאות גופנו, מערכת היחסים מצריכה גם  כן בדיקות תקופתיות או בדיקות בעת הצורך.

Last Updated on ינואר 10, 2021 by דנה בן ארי