פורסם ב- כתיבת תגובה

מה היא אהבה

אתה חושב שאתה מאוהב? למה נדמה לך? יש לך מושג מה זאת אהבה? האם אתה בטוח שאתה לא מתבלבל בין תשוקה לבין אהבה? בואו נעשה סדר וננסה להבין את ההבדלים בין התאהבות ואהבה, בין תשוקה וקשר וננסה לעשות סדר בבלגן.

בחיים יש לנו כלים אשר עוזרים לנו בסיטואציות שונות. אחד הכלים שמאוד עוזרים בקבלת החלטות ובבחינת מציאות הוא האינטאיצייה. הבעיה שבמקרה של התאהבות, האינטואצייה שלנו לא ממש עובדת. לכן, אחד הכלים הטובים שיכולים לעזור לנו במצב של התאהבות זה הדמיון.

עצמו עיניים ונסו לדמין. אם למשך חודש ימים הייתם אתם ובני זוגכם נמצאים על אי בודד. איך הייתם מרגישים? האם המחשבה הזאת גורמת לכם להילחץ או משרה עליכם הרגשה נעימה ורגועה?. אתם חושבים שתהיו מאושרים עם בן בת הזוג בסיטואצייה שכזו? נסו להתמקד בחסרונות של כל אחד מכם כאשר אתם בסיטואצייה של אי בודד. אין ספק,הרגשות שמחשבות כאלו מעוררים מאפשרים לבחון את הקשר ולהגיע למסקנות אמיתיות. אם אנחנו מתייחסים בעיקר לנקוטדות החולשה של הקשר וחושבים בעיקר על הבעיות שיקרו, סביר להניח שלאורך זמן, נקודות אלו יצוצו ויופיעו גם בחיים ובמציאות. אם אנו חושבים שנקודות התורפה של הקשר בין בני הזוג אינם משמעותיות ומה שנותר הוא אושר והרגשה נעימה וטובה, סביר להניח שגם במציאות החיים לאורך זמן, הבעיות יפתרו והקשר יהיה חזק ויציב מספיק בשביל להתמודד עם בעיות במידה ויצוצו כאלו.

ישנם סוגים שונים של קשר בחיים. ישנם קשרי עבודה, קשרי משפחה, קשרי חברות וידידות ועוד. קשר האהבה נבדל משאר הקשרים וממערכות ייחסים אחרות. כי בקשר אהבה מתווספים אלמנטים שיכולים לגרום לנו להתבלבל וליצור תחושת אשלייה לא נכונה לגבי הקשר. למשל, גירוי ומשיכה מינית יש באפשרותם להפריע ליכולת שלנו להבחין ולשפוט את מערכת הייחסים. גירוי מיני עלול לבטל את האינטואיצייה ואת נסיון החיים המצטבר שלנו. לכן, יש למצוא כלים נוספים שיעזרו לנו לבחון, לשפוט ולהחליט מהי אהבה אמיתית. והכלי האלטרנטיבי לאינטאיצייה הוא סימולציית מצבים בדימיון ובחינת התוצאות.

עוד דוגמה לסימולציית מצבים בדמיון.

נסו לדמיין את בן או בת הזוג בהופעה לא מחמיאה, דמיינו איך יראה הבן זוג שלכם בעוד 30 או 40 שנה, האם הרגשת האהבה עדיין קיימת? האם הרצון להיות ביחד עדיין קיים? אם כן? ואללה. זוהי כנראה אהבת אמת וזכיתם בפרס הגדול. אם הגעתם למצב זה עשו כל מה שאתם יכולים כדי לתחזק את האהבה שלכם. כי מצאתם לכם אהבה. ועכשיו האתגר הגדול יותר הוא לטפח את  האהבה הזו.

ובכן, מהי באמת האהבה?

בראש וראשונה, אהבה היא נתינה. נתינה ללא ציפייה לתמורה, נתינה לשם נתינה. אהבה היא רגש שקיים ללא תנאים. אהבה אינה תלויה בדבר או בתנאים. אם זהו מצבכם, ראו את עצמכם כברי מזל. וזאת משום שרק אחוז קטן מהאנשים חוו עוצמת רגשות שכזו ואין ספק שזוהי חווייה אדירה וממלאת. כי בסופו של דבר אהבה היא אנרגייה אדירה שיכולה למלא אותנו ולגרום לנו להרגיש מלאים ומסופקים. בקיצור אהבה היא אושר. אבל יש להיזהר, כפי שאמרנו אהבה היא אנרגיה. וכמו כל אנרגיה, אם היא מאבדת שליטה ואנו לא יודעים להשתמש בה גם אנרגיית האהבה יכולה להפוך בקלות לאנרגיה מזיקה שיכולה לגרום נזקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *