מה עליך לדעת לפני שאת פונה לשדכנית (וקצת אחרי)

תוכן עניינים

שני חלקי פאזל מתאימים. גבר ואישה

אם את מחפשת אהבה, עייפה מהטירוף של אתרי ההיכרויות ומוכנה לתהליך בדיקה מסודר יותר, ייתכן ואת מאילו שיכולים בהחלט להיעזר בשדכנית. גם אם את לא בהכרח מהמגזר הדתי. שידוכים הם אומנות התאמה עתיקה עם מטרה אחת ויחידה: נישואין.

אז מה הבעיה? כאשר מתחילים להתעניין מגלים שכמו בהרבה תחומים אחרים יש הרבה הצעות ורצת קשה לדעת במי לבחור. קצת מצער להבין ששירותי שידוכים רבים אינם מכובדים ואכפתיים כמו שהן מציגים את עצמם. ובכן, אכפת להם … אכפת להם מהארנק שלך ופחות מהלב שלך. בהתבסס על ניסיון של חברה טובה שעסקה בתחום במשך 11 שנים, החלטתי לפרוש כמה שאלות חשובות שיש לשאול ולדברים שצריך אליהם לשים לב כאשר בוחנים שדכנים פוטנציאליים.

אז מה עושים ?

ממש קל, תשאלי שאלות! אבל לא רק את השאלות הסטנדרטיות, שאלות סטנדרטיות יביאו לך תשובות סטנדרטיות.

הנה רשימה של שאלות שעליך לשאול כל שדכנית פוטנציאלית:

  • כיצד היא מוצאת דייטים או התאמות פוטנציאליות עבור לקוחותיה? את רוצה לדעת שיש לה דרכים רבות להגיע לאנשים שאת רוצה לפגוש. האמיני לי – את לא רוצה לבחור רק מרשימת הלקוחות המשלמים שלה. ואת רוצה תשובה טובה יותר מאשר "יש לנו בסיס נתונים נרחב" או "אנחנו הולכים להרבה אירועים". את רוצה לשמוע שיש להם הרבה משאבים למצוא מועמדים חדשים , אין בושה בלשאול בדיוק איך הם עושים זאת.
  • עם כמה לקוחות היא עובדת בזמן נתון? ככל שהתשלום נמוך יותר – ברור שיש לה יותר לקוחות. ככל שהיא עובדת יותר עם לקוחות – היא תוכל לתת לך פחות יחס אישי. זו מתמטיקה פשוטה.
  • כמה אנשים עובדים במשרד או עובדים אצלה ומי באמת מנהל את היום יום? אם מדובר בחברה גדולה עם צוות, סביר להניח שהם יאצילו את "השידוך" לעובדים זוטרים. שאלו באופן ספציפי כיצד הם מחליטים אם מישהו מתאים לכם, מי מקבל את ההחלטה? שאלו האם הם פוגשים את כל הבחורים באופן אישי? מי פוגש אותם באופן אישי? הבעלים? או איש צוות? מי שמפנה אליך פנויים רלוונטיים צריך לפגוש כל אחד מהם באופן אישי לפני שאת פוגשת אותו. למרבה הצער, הרבה שדכנים אפילו פוגשים את הבחור באופן אישי (נפוץ יותר ממה שאת חושבת) או שהם פוגשים אותו רק דרך סקייפ או זום. זהו לא שידוך אישי.
  • מי יתאים לך ויקבע את המפגשים שלך? את רוצה שזו תיהיה רק ​​הבעלים. איך מתבצע תהליך התיאום?? האם הם שולחים לך פרופיל לבדיקה או תמונות?
  • כיצד הם "מוכרים" אותך למועמדים? את רוצה לוודא שהם באמת מבינים מי את – זה בוודאות יעלה את איכות ההתאמות.
  • שאלי אותם באיזו אסטרטגיה הם ישתמשו כדי להגיע לסוג האדם שתרצי לפגוש? לאן הם ילכו? מה הם יעשו בשבילך?

לאחר שכל שאלותיך נענו בצורה ברורה – באמת הדבר מסתכם באם את סומכת עליה ומרגישה הכי בנוח איתה. זכרי, שידוכים זה עסק, זה עסק שמבוסס על לב, אינטואיציה ושלמות. לשדכנים הטובים ביותר יש את כל התכונות האלה.

ולבסוף – ברגע שהחלטתם את מי להעסיק, עליכם לסמוך על שיקול הדעת שלהם. באחריותך, וחובתך ללכת לפגוש את האנשים שהיא חשבה שתהיה התאמה טובה עבורך. אל תחשבי על כך, אל תשללע מישהו לפני שתפגשי אותו – אם את עושה זאת, אז כנראה שאת לא סומכת על השדכנית שבחרת, ולא היית צריך לשכור אותם מלכתחילה. הלקוחות שזכו להצלחה רבה בתהליך זה הם אלה שהיו מוכנים לצאת לפגוש את כל מי שחברתי השדכנית הציע. הם סומכו עליה והם לרגע לא מתחרטים על כך. מכיוון שבסופו של יום, מדובר גם במשחק של מספרים, ככל שהם יכולים להציב בפניכם התאמות מתאימות יותר – כך סיכוייכם טובים יותר למצוא את ההתאמה הנכונה. אז אם השדכנית שלך מרגישה שזו התאמה טובה, לכי לפגוש אותו!

Last Updated on ינואר 17, 2021 by דנה בן ארי