34 עובדות מחייכות על אהבה

אהבה משפיעה על המוח, מקלה על כאב ואפילו מאריכה חיים. זה מדעי!

למרות שמערכות יחסים באות גם עם חסרונות, כדאי לסבול את הרגעים הפחות נעימים רק כדי לקצור את היתרונות הרבים שיש לאהבה להציע. בסופו של יום, להיות מאוהב יכול להיות כל כך משתלם – רגשית, כמובן, אבל אפילו ברמה הפיזית. יש לאהבה את היכולת להפחית מתחים, להאיץ תהליכי ריפוי, ואף להאריך את תוחלת החיים. כדי להדגיש כמה מאותם יתרונות מדהימים, אספנו פה כמה עובדות על אהבה

 1. תוכן עניינים

  להתאהב זה כמו להיות על סמים.

תחושת האופוריה אתה מקבלת כשאת מתאהבת היא אותה תחושה שחווים המשתמשים בחומרים אסורים למיניהם, על פי מחקר שפורסם בכתב העת The Journal of Sexual Medicine. שתי הפעולות מפעילות שחרור של הורמונים משמחים כמו דופמין, אוקסיטוצין ואדרנלין, ומעניקים לך שיא טבעי (כולי תקווה שלעולם לא תרדי ממנו).

 1. חיבוק הוא דרך לשחרר מתחים.

מרגישה לחוצה? חבקי את זה עם האדם שאת אוהבת. מחקר אחד שערכו פסיכיאטרים מאוניברסיטת צפון קרוליינה מצא שכאשר זוגות התחבקו, הופיעו אצלם רמות מוגברות של אוקסיטוצין – ההורמון שאחראי על רמות מתח נמוכות ועלייה במצב הרוח.

 1. לב מאושר הוא לב בריא.

לקחת חלק במערכת יחסים אוהבת משפיעה על חייך לטובה מבחינה רגשית ופיזית. על פי אנליזה של יותר מ -3.5 מיליון אנשים נמצא כי אנשים נשואים עד גיל 50 היו בסיכון נמוך ב -12% לחלות במחלות כלי דם בהשוואה לעמיתיהם הגרושים או הפנויים.

בלונים בצורת לב על רקע שמיים

 1. יש בעלי חיים השומרים על מונוגמיות.

בני אדם אינם המין היחיד בממלכת החי המקיימים יחסים מונוגמיים. בטבע, בונים, לוטרות, זאבים, סוסוני ים וינשופים הם רק חלק מ -25 החיות המקסימות המתחייבות לבן / בת זוג אחד

 1. פעימות הלב של הזוגות מסתנכרנות.

כשאת ובן זוגך מביטים זה בעיני זה, מאחורי הקלעים קצב הלב שלכם מסתנכרן גם כן, כך עולה ממחקר של מדענים מאוניברסיטת קליפורניה. במעקב אחר 32 זוגות שישבו זה מול זה במשך שלוש דקות, החוקרים גילו כי קצב הלב שלהם כמעט זהה. ההשערה היא שזה קרה בגלל הקשר החזק בין בני הזוג ברמה הרגשית והפיזית.

 1. להיות מאוהב היא הסיבה העיקרית לנישואין.

על פי סקר שנערך על ידי מרכז המחקר של פיו, כתשעה מכל עשרה מכל זוגות ציינו את האהבה כסיבה חשובה להתחתן, לעומת 28 אחוזים מהאנשים שאמרו כי יציבות פיננסית היא הגורם החשוב בשאלה האם זוג צריך להתחתן. .

 1. נישואין הופכים פופולריים יותר.

עכשיו יותר מתמיד גרושים מוצאים אהבה ואושר עם בני זוג ונישואין חדשים. 23 אחוז הנשואים התגרשו לפחות פעם אחת בעבר, לעומת 13 אחוזים בשנת 1960.

זוג יפה בפגישה ראשונה

 1. האהבה ממכרת.

אהבה רומנטית היא התמכרות נפלאה ועוצמתית כאשר הדברים מסתדרים כשורה. הסיבה לכך היא ההורמונים שהמוח משחרר כשאת מאוהבת מייצרים תחושה של אופוריה וריחוף עד כדי כך שהם יכולים לגרום לך להתמכר לאהבה – ולאדם שבו את מאוהבת.

 1. התכרבלות טובה בשבילך.

יש סיבה שאת כל כך אוהבת ערב רגוע בבית. בכל פעם שאתה ובן הזוג שלך מתכרבלים, זה מביא לשחרור הורמון האושר אוקסיטוצין המגביר את מצב הרוח והרוגע שלך. תופעה זו מתועדת רבות, עד שלעתים קרובות מכנים אוקסיטוצין "הורמון החיבוק", או "הורמון האהבה".

 1. אהבה מקלה על כאבים כרוניים.

אף על פי שאהבה לא תחליף את הרפואה המודרנית בקרוב, היא עשויה להיות שימושית אם אי פעם תמצאי את עצמך סובלת מכאבים חמורים. מחקר שערכו חוקרים בבית הספר לרפואה באוניברסיטת סטנפורד מצא כי התחושה החמימה יוצרת תגובה זהה במוח כמו משככי כאבים (ללא תופעות הלוואי).

 1. מערכת יחסים משנה באופן חיובי את האישיות שלך.

אפילו האנשים הפסימיים ביותר יכולים להשתנות לטובה עם קצת אהבה בחייהם, כך על פי ממצאי מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Personality. לאחר מעקב אחר 245 זוגות צעירים במשך תשעה חודשים, המדענים שעומדים מאחורי המחקר מצאו כי לקחת חלק במערכת יחסים הפך בני זוג נוירוטיים לאופטימיים ובטוחים יותר בעצמם.

 1. כנות גורמת למערכת יחסים להתארך.

כשמדובר באהבה ובזוגיות, כנות היא באמת המדיניות הטובה ביותר. מחקר שפורסם בכתב העת Personal Relationships מצא שככל שזוגות כנים יותר זה עם זה ביחס למערכת היחסים ביניהם, כך גדל הסיכוי שהם יחזיקו מעמד לטווח ארוך.

פלירטוט דרך הודעות טקסט באפליקציה

 1. לאהוב ממרחק זה לא תמיד רעיון רע

הדעה המקובלת היא שמערכות יחסים מרחוק לא יכולות ולא יעבדו, אבל המחקר אומר אחרת. על פי מחקר אחד שפורסם בכתב העת Journal of Communication, לא רק שמערכות יחסים מרוחקות מוצלחות בדיוק כמו מערכות יחסים רגילות, אלא שהן גם יעילות יותר בבניית אמון וסיפוק בין השותפים.

 1. אהבה וצחוק הולכים יד ביד.

אם אתה רוצה להרגיש קרובה יותר לבן הזוג שלך, מצאי לכם איזה סיטקום טוב בנטפליקס. במחקר שפורסם בכתב העת Personal Relationships, החוקרים הגיעו למסקנה כי זוגות שצחקו יחד היו שם יותר אחד בשביל בשני ומרוצים יותר ביחסים ביחס לעמיתיהם ללא החדווה.

 1. להיות מאוהבת מפחית את כאבי הראש ב50%.

אם את סובלת מכאבי ראש כרוניים ולא מצליחה למצוא דבר שיקל על הכאב, אזי אהבה עשויה להיות הפיתרון לו חיכית. חוקרים מבית הספר לרפואה באוניברסיטת סטנפורד העניקו לנבדקים עם כאבי ראש כרוניים תרסיס לאף עם מנה של אוקסיטוצין, או "הורמון האהבה". 50 אחוז מהמשתתפים דיווחו כי כאב ראשם נחתך בחצי לאחר ארבע שעות, ו27 אחוזים דיווחו על היעלמות הכאב לחלוטין.

 1. להיות מאוהבת חוסך לך ביקורים אצל הרופא.

במחקרים שהשוו נישואין ובריאות, אחד הדברים הנפלאים שהם מצאו היה שאנשים נשואים דיווחו על פחות ביקורים אצל רופאים ועל אשפוזים קצרים יותר בבית החולים.

 1. ניתן למצוא אהבה בכל מקום

את אף פעם לא יודעת היכן תפגשי את אהבת חייך. סקר בקרב יותר מ -5,000 מטיילים שערך HSBC מצא שאחד מכל 50 מטיילים נפגש עם חבר נפשם במהלך טיסה.

לב תלוי על הגדר

 1. גברים מתאהבים מהר יותר מנשים.

אף על פי שנשים נתפסות לרוב כרגשיות יותר מעמיתיהן הגברים, מחקר שפורסם בכתב העת The Journal of Social Psychology מצא כי דווקא גברים נוטים להתאהב ולהגיד "אני אוהב אותך" מהר יותר. החוקרים משערים שזה אולי בגלל שנקבות חוששות יותר משברון לב ואכזבה.

 1. אהבה מרפאת

אדם קרוב לידך כשאתה חולה או פצוע מספק יותר מרק תמיכה נפשית. כשחוקרים במרכז הרפואי של אוניברסיטת אוהיו בדקו זוגות נשואים, הם גילו שהפציעות נרפאו במהירות כפולה כאשר השותפים חלקו קשר הדוק, בהשוואה לאלה שהיו תוקפניים זה לזה.

 1. אהבה מורידה לחץ דם.

לחץ דם גבוה, נקשר לכל דבר, החל ממחלות לב ועד שבץ מוחי. למרבה המזל, מחקר שפורסם ב- Annals of Medicine Behavioral מצא כי עצם היותך נשוי באושר תורם ללחץ דם נמוך.

 1. אהבה מפתחת אמפתיות

כשאת מוצאת מישהו שגורם לך לרצות להיות גרסא טובה ביותר של עצמך, המוח שלך מגיב בהתאם. על פי מחקר שפורסם בכתב העת Cognitive, Affective, & Behavioral Neuroscience, הקשר החברתי שמקורו במערכת יחסים אוהבת מפעיל את החלק במוח שאחראי על חוסר אנוכיות ועיבוד רגשי.

 1. אהבה קשורה לריח כמו גם למראה.

עבור גברים ונשים כאחד, ריח והאם אתה נמשך באופן טבעי לריח הזה משפיע רבות על משיכה. הכל בזכות פרומונים, כימיקלים המופרשים בזיעה הקשורים לעוררות מינית.

 1. הנישואין הארוכים בעולם נמשכו 86 שנים.

בפעם הבאה שמישהו ינסה לומר לך שאהבה אמיתית לא קיימת, פשוט אמרי להם לחפש את הרברט וזלמירה פישר. על פי גינס העולמיים, הזוג המנוח שבר את שיא הנישואין הארוכים בהיסטוריה בפברואר 2011, לאחר שהיה נשוי באותה תקופה 86 שנים ו -290 ימים . באשר לסוד ההצלחה שלהם, אמרו בני הזוג פעם, "אין סוד לנישואין שלנו – פשוט עשינו את מה שנדרש זה לזה ולמשפחתנו."

 1. אהבה גורמת לנו לעשות דברים לא הגיוניים

כמו לברוח מהכלא כדי לבלות עם האדם שאתה אוהב. זה בדיוק מה שקרה עם ג'וזף אנדרו דקניפ, אסיר באריזונה שפרץ מתא הכלא שלו רק כדי לפגוש את חברתו ביום האהבה.

אפליקצית היכרויות

 1. אתרי היכרויות באמת עובדים.

אם עדיין לא מצאת את חבר הנפש שלך באתר כמו טינדר או אוקייקיופיד, אל תוותרי עדיין. על פי סקר שלPew Research משנת 2020, 12 אחוז דיווחו כי מצאו את בן / בת הזוג או בן / בת הזוג באתר היכרויות.

 1. היא יכולה להפוך אותך למלכה

לפני שהייתה מלכת נורבגיה, המלכה סונג'ה הייתה בתו של סוחר בגדים, שיצאה עם הנסיך הכתר דאז הרלד בסתר. בסופו של דבר, האראלד הבהיר לאביו שהוא לעולם לא יתחתן אלא אם כן האדם לצידו הוא סונג'ה, והזוג התחתן ב -29 באוגוסט 1968. לפעמים אהבה יכולה לכבוש הכל!

 1. ורדים אדומים הם פרחי האהבה.

האם תהיתם פעם מדוע אתם רואים כל כך הרבה ורדים סביב חג האהבה? הסיבה לכך היא שהפרחים הבהירים הם המועדפים הרשמיים של ונוס, אלת האהבה הרומית.

 1. אהבה ותאווה מפעילים אזורים שונים במוח.

אל תצפה שסטוץ יהפוך למשהו יותר ממה שהוא באמת, לפחות מבחינה מדעית. מחקרים הראו שבעוד שהאהבה מפעילה את האזורים במוח המחוברים לאמפתיה, התאווה הטהורה קשורה לאזורים אחרים במוח הקשורים במוטיבציה ובתגמול.

 1. אהבה מאריכה חיים

תחילה באה האהבה, ואז באו הנישואין – ואז הגיע הזכות לחיות זמן רב יותר. על פי מחקר שפורסם בכתב העת Journal of Marriage and Family, אנשים נשואים נבחנו על פני תקופה של 8 שנים ונמצאו בסיכון נמוך ב -58% למות בהשוואה לאלו שמעולם לא הגיעו לחופה.

 1. "זמן איכות" אינו רק קלישאה.

על פי מחקר, איכות החיים האינדיבידואלית עולה ככל שאת מגדילה את הזמן שאת משקיעה במערכת היחסים הרומנטית שלך.

 1. חמלה דורשת תרגול – ולמעשה משנה את הכימיה במוח.

לפי פסיכולוגיה בימינו, "מדיטציות של תשומת לב וחמלה מגבירות את הפעילות במרכזי המוח הקשורים לאמפתיה ורגשות חיוביים, מקטינות את הפעלת מרכזי הפחד, והופכות את המוח למהודק יותר. במילים אחרות, ככל שתתרגלו חמלה כלפי בן / בת הזוג שלכם, יהיה קל לכם יותר להבין אותם ותרגישו מחוברים יותר.

זוג רומנטי עם זר פרחים ביד

 1. נשיקה משמשת פונקציה ביולוגית.

מחקר בכתב העת Arch Sex Behavior קבע שגברים ונשים נועלים שפתיים ומתנשקים כדי לבדוק התאמה פוטנציאלית, אם כי נשים שמות יותר דגש על העניין. המחקר קובע גם כי נשיקות מוערכות מאוד גם על ידי זוגות במערכות יחסים ארוכות טווח, מכיוון שהן עוזרות לשמור על קשרים חזקים.

 1. יש אהבה ממבט ראשון

מחקר משנת 2017 שדווח על ידי פסיכולוגיה היום מצא כי אהבה ממבט ראשון אינה תמיד רק מקרה של הסתכלות על העבר עם משקפיים ורודים. משיבים דיווחו על התאהבות ממבט ראשון בשותפים פוטנציאליים, כאשר גברים נוטים לעשות זאת יותר מאשר נשים. נכון, הרגשות החזקים וההתחלתיים הללו אינם מכסים את כל מה שאהבה רומנטית היא באמת, אך הם יכולים להניע אדם להתקדם בנחישות לעבר משהו עמוק יותר.

 1. הפרפרים ייעלמו בסופו של דבר, וזה בסדר.

התחושה המוזרה הזו בכל הגוף כשאת פוגשת מישהו חדש אינה סימן שאתם תהיו ביחד לנצח. זוהי תגובת תאווה פיזיולוגית בלבד, אמרו מדענים לחדשות NBC. אז אין צורך לדאוג אם את מרגישה רגועה במקום להתעצבן כשבן הזוג שלך עובר דרך הדלת. אהבה אמיתית היא חוויה שאינה כוללת עצבנות או התרגשות.

Last Updated on ינואר 27, 2021 by דנה בן ארי